Vector-Smart-Object

The Search Inside Yourself

Program

İş tatminini ve üretkenliğimizi artırmak için “derin farkındalığı” iş yaşamına taşıyoruz
KAYIT OL

Liderler için bilimsel bulgularla desteklenen Güçlü Farkındalık & Duygusal Zeka

Google’da geliştirilmiş ve denenmiş programı şimdi katılıma açık olarak 23-24 Mart 2018 tarihinde Türkiye’de sunuyoruz.

Dışarıda karmaşıklık arttıkça, içeride netliğe olan ihtiyacımız artmakta. Etkili liderler, aklını daha iyi kullanmakla yetinmez, diğer akıllarla daha iyi etkileşim içinde olmayı amaçlar. Bunun için uygun ortamı yaratmak gerekir. Bu nokta da ihtiyaç duyulan Esneklik, Net Amaçlar, Denge, İçgörü ve İlham Vermek liderlerin en önemli araçlarındandır. Odaklanmak en çok ihtiyacımız olan beceri..

cce_web_eitc

İş yaşamında, her seviyedeki liderin, bu araçları en etkin şekilde kullanmaları, kendi iç dengelerini korumaları, en etkin performanslarını göstermeleri, güvene dayalı işbirlikleri yaratabilmeleri için John-Kabatz Zinn, Daniel Goleman, ve Chade-Meng Tan (Stanford Universitesi, Neuroscientist uzmanı, Google’da mühendis) tarafından hazırlanan, dünya çapında çok ilgi gören program şimdi genel katılıma açık olarak Search Inside Yourself Leadership Institute ve Motiva International Training and Coaching Services inisiyatifi ile 23-24 Mart 2018 tarihinde Türkiye’de sizlerle buluşuyor…
International Coaching Federation tarafından onaylanan program Koçlara 12.33 Continuing Coaching Education kredi puanı kazandırıyor. Daha fazla bilgi için tıklayın.

 • Şimdiye kadar kendim için yaptığım en iyi şey.

  Gary, DCIP
 • Ben bir değişim yöneticisiyim. Bütün liderlerin, değişimi yönetmeye başlamadan önce, ekiplerini doğru yönlendirmek için bu programdaki bilgileri öğrenmesi gerektiğini söylemeliyim. Yani BÜTÜN liderler katılmalı.

  Sian, Qantas
 • İlham verici. Nefes kesici. Yeni dünyanın liderlik yaklaşımı.

  Anthony Mittiga, Brightside
 • Herkesin etkili, pozitif değişim ve gelişim için hayatına rahatlıkla uyarlayabileceği, net, takibi kolay, güçlü araçlarla donatılmış bir program…

  Dr. C Shields
 • Özel ve meslek hayatımda mevyelerini alacağım muhteşem bir gelişim fırsatı.

  Marc

Kazanımlar

 • Odaklanmayı güçlendirir
 • Zorluklar karşısında dayanınıklığı ve uyumu güçlendirir
 • Stresin olumsuz etkisini azaltır
 • Yenilikçi düşünmeyi ve yaratıcılığı tetikler
 • Kişisel ve mesleki yaşam dengesini sağlar
 • Güçlü kişisel farkındalık ve duygusal düzenleme yaratır
 • İletişim becerilerini geliştirir
 • Tatmini ve etkiyi artırır
 • Etkin karar verme becerilerini geliştirir
 • Bütünsel olarak esenlik ve mücadele gücü getirir

SIY açık programının 300 katılımcısı ile yapılan anket sonuçları

89%

Stresin olumsuz etkilerinin yönetme becerisi geliştirdi

91%

Zihninin daha da berraklaştığını ifade etti

85%

Başkaları ile daha etkili bağ kurduğunu söyledi

Dünyanın önde gelen kurumlarında Derin Farkındalık

İşyerinde kanıta dayalı farkındalık hareketine siz de katılın

Google, Samsung, Apple, P&G, McKinsey, Aetna, SAP, General Mills, LG, Apple, eBay, World Economic Forum ortak noktası ne?

…Liderlerini ve takımlarını güçlendirmek için Lider Gelişim Programlarını farkındalık çalışmaları ile bütünleştirmiş olmaları…

Duygusal Zeka

Araştırmalar, duyguları yönetebilmenin performansı artırmakta, liderliğin etkinliğini ve esenliği artırmakta önemli bir etken olduğunu söylüyor.

Sinir Bilimi

Sinir Bilimi (Neuroscience) dikkati toplamanın zihnin enerjisi için en temel gereksinim olduğunu gösteriyor. Aslında dikkatimizi nasıl kullandığımız düşüncelerimizi, duygularımızı ve yarattığımız sonuçları nasıl etkiliyor?

Derin Farkındalık

Araştırmalar, derin farkındalık çalışmalarının, özfarkındalık, özyönetim ve duygusal zekanın temelini oluşturduğunu söylüyor.

Derin Farkındalık ve Duygusal Zekanın Faydaları

Liderlik Kapasitesini Artırır

Daha fazla etki yaratmayı, doğru karar vermeyi ve olumlu kültür yaratmayı sağlar.

Performansı ve İşbirliğini Artırır

Beynin odaklanma, hafıza ve işi sonuçlandırmayı sağlayan merkezlerini güçlendirir. İlişkilerde karşı tarafı anlama becerisini geliştirir.

Esenlik ve Dayanıklılığı Artırır

Duygusal dayanıklığı, olumsuz duygularla başa çıkmayı, mutluluğu ve iş tatminini artırır. Strese bağlı rahatsızlıkları ve hastalıkları azaltır.

 • “Search Inside Yourself programı insanları dönüştürüyor. Kitabında Meng kendini tanımanın duygusal farkındalıktan nasıl geçtiğini anlatıyor. Google içinde bu programın denemesi de çok eğlenceli oldu.”

  DANIEL GOLEMAN
 • “Bu kitaptan daha fazlası. Uygulamalar ve rehberlikle desteklenen oldukça dönüşümsel ve özgürleştiren bir yol. Derin farkındalık bazlı Duygusal Zeka eğitimi kendinizi insan olarak tanıyacağınız en geniş çapta keşif deneyimi.”

  JON KABAT ZINN
 • “Bu kitap ve program Google kültürünün en önemli özelliklerinden birine dayanıyor – büyük bir fikri olan tek bir kişi dünyayı gerçekten değiştirebilir.”

  ERIC SCHMIDT, EXECUTIVE CHAIRMAN OF GOOGLE
 • “İnsanoğlu olarak olumlu değişimi yaratmayı başabilme gücümüz var. Google mühendisi olan Chade-Meng Tan, Kendini İçinde Ara kitabı ile kadim meditatif uygulamalarla duygusal zekanın çağdaş bilgilerini yaratıcı bir biçimde bütünleştirmiş. Sonuçları değiştirmek için koşulları değiştirmemiz gerektiğini göstermiş. Alıştığınız düşünce kalıplarını değiştirirseniz, davranışlarınızın ve duygularınızın değiştiğini, iç huzur ve barış kendiğilinden geldiğini göreceksiniz.”

  DALAI LAMA
 • “Binyılların bilgeliğini ve modern bilimi birleştirerek, Chade-Meng Tan, başarı ve mutluluk için uygulaması kolay ve eğlenceli bir rehber geliştirmiş.”

  DEEPAK CHOPRA

Programdan ne beklemeliyim?

Program 2 günlük uygulama ve paylaşım ağırlıklı çalışmaları kapsar. Programı takip eden 4 hafta boyunca sınıfiçi kazanımlarımızı iç dünyamızla bütünleştirmek için eşli çalışmalar desteklenecektir.

“Bence herkes bu programdan çok farklı açılardan yararlanabilir. Hem iş arkadaşlarımın, hem ailemin katılmasını çok isterim. Son derece tavsiye ederim.”

– Rebecca Zucker, 2016

İçerik:

DERİN FARKINDALIK: Anda olabilme bilimini anlamak

ÖZ FARKINDALIK: Düşünçe, duygu ve alışkanlıklarımızın güçlü ve derin analizini yapabilmek

ÖZ YÖNETİM: Tepki ve dürtülerimizi beceri ile yönetmek

MOTİVASYON: Değerlerimizi işimizle bütünlemek

EMPATİ: Diğerlerinin duygu ve deneyimlerini anlamak

LİDERLİK: Duyarlılıkla liderlik yapmak