Müşterilerimiz Ne Diyor?

Müşterilerimiz Ne Diyor?

Eğitim işime uyarlayabileceğim şekilde beklentilerimden fazlasını karşılayacak şekilde planlanmıştı. Eğitim ile ilgili tüm düşüncelerim olumlu. Eğitmenler tüm konuları anlaşılır bir düzen içerisinde aktardılar. Çok iyi bir eğitimdi……Eğitimin içeriği gayet zengin ve faydalı bilgilerle doluydu.…… İşimde ve özel hayatımda %100 uygulayabileceğim bilgiler aldım, çok süperdi….

Accor Services / Eğitim Müdürü

Aldığımız “Sunum Teknikleri Eğitimi”, iki gün boyunca soluksuz ve dikkatim dağılmadan katıldığım tek eğitimdi. Gerek eğitimin içeriği gerekse eğitmenler anlattıkları ile paralel hareket etmekte ve çok başarılı iletişim becerileri ile konuları çok iyi aktarmaktadırlar….. Kendimi görmem, eksik ve güçlü taraflarımızı anlamak açısından bireysel geribildirimler sayesinde farkındalık yaratmış ve hemen işimize uyarlayacağımız bilgiler edindik……. Sunum sadece sahnede veya kürsüde değil, hayatın her aşamasında devam eden bir süreç. O nedenle müşteri ilişkilerinde de algımızı yönetmemiz açısından önemli bilgiler edinmiş bulunmaktayız.

Akbank Ticari Şube Müdürleri

Yönetimde Koçluk Eğitimi koçlukla ilgili konuları çok kısa bir zaman diliminde çok iyi verecek biçimde mükemmel bir biçimde hazırlanmış ve bu içerik çok başarılı bir biçimde verildi. Koçluğun uygulamalarına ilişkin örnekler; son derece yalın, anlaşılır ve kolaylıkla uygulanabilir bir formatta sunuldu. Eğitimde geçirdiğim zamana göre; sahip olduğum uygulanabilir nitelikteki bilgi ve beceri miktarı oldukça yüksek olan son derece verimli bir eğitim süreci oldu. Bu eğitimi son derece mükemmel bir formatta hazırlayıp, bu harikulade içeriği kolaylıkla yaşama geçirebilecek şekilde aktaran Sevgili eğitmenlerime sonsuz teşekkürler.

Akkim Kimya/ İK Müdürü

I thank Dave for facilitating the workshop. I got very positive feedback from the colleagues. Here some voices:

– It is very appreciated to have had such an opportunity
– Location was good, helped to open and focus
– Very fruitful workshop
– Very good guide by facilitator, which created an atmosphere of trust

B/S/H -Daniel Braun

Eğitmenimiz, Emi Nevaro ile Farklı ego durumları farkındalığının sağlanması; bu ego durumlarındaki kişilerle iletişim kurma yolları, kişisel temsilin nasıl etkili bir biçimde yapılacağı (beden dili, ses tonu, doğru cümleler), doğru ve etkili münazaranın (pazarlık, anlaşma) nasıl yapılacağı konularını en çok faydalandığım noktalardı. Eğitmenimizin, katılımcıları aktif tutması, görsel ögeleri etkili kullanması sayesinde Alışık olduğumuz eğitimlerden farklı; interaktif ve eğlenceli bir eğitimdi. Vaka analizlerinin ağırlıkta olması katılımcıları aktif tutmada önemli bir rol oynadı bence. Dinleyerek değil yaparak öğrendik.

Kişisel farkındalığı ve iletişim farkındağını arttırmak adına çok faydalı bir eğitim oldu. Hayatın her alanında geçerli ve etkili konuların interaktif ve öğretici bir şekilde aktarıldığı bir eğitim. Eğitimcimizin enerjisi çok iyiydi.

Etkileyici biçimdeki pozitif enerjisi ve karakterini (tanıdığım kadarıyla) çok beğendim. Vermiş olduğu eğitimi(leri) muhtemelen sadece eğitmen olarak anlatmakla yetinmeyip kendi hayatında da azami derecece uyguladığı hissediliyor..

Başkalarına tavsiye ederim çünkü özellikle iş hayatında sürekli yaşadığuımız fikir ayrılıkları, karar verme durumlarında gösterilen uygulamalar pratiğe döküldüğü takdirde son derece yararlı bir eğitim.

Gerek iş gerekse de özel hayatımda kendimde gayet normal olarak gördüğüm bazı davranışların gerçekten hatalı ve düzeltilmem gerektiğini farkettim.  Karşımdakinin kişisel özelliklerini değiştirmek gibi sihirli değneğimin olmaması problem değilmiş. Gayet kendi davranışım ve doğru soru sorma tekniği ile de istediğim cevabı alabilmek; toplantıyı/konuşmaları amacına yakın hale getirmek de mümkünmüş.

Mutlaka tavsiye ederim. İş hayatındaki tempo bazen insan faktörünü kolayca unutmamızı tetiklemekte; bu eğitimdeki sunulan metodlarla tekrar insan üzerine odaklaşabilmeyi sağlamak oldukça mümkün.

B/S/H Katılımcıları

Şirketimizin stratejik planlamasına, ekip ruhuna ve motivasyonuna kurumunuzun önemli katkıları bulunmaktadır. Uzun vadeli planlarımızın oluşmasında, yöneticilerimizin becerilerinin gelişmesinde bizimle birlikte çalışmış ve bizi etkin bir biçimde yönlendirmişlerdir. Gruba uyarlanmış bir içerik, ekibin beklentilerine uygun eğlenceli bir sunumla çalışmalarımızın yön kazanmasına katkıda bulunmuşlardır. Kendi ekip çalışmaları ve sorumluluk anlayışları sayesinde aldığımız hizmet kalitesinden memnunuz.

Dekon/ Kurucu Ortak

Bilmenizi isterim ki, şu ana kadar almış olduğum eğitimler içerisinde gerçek hayatta şahsıma en fazla değer katan bir eğitimdi…… Tek tek hepimize o kadar zaman ayırmış olmanız ise ayrı bir incelikti. Başarılarınızın devamını diler, diğer eğitimlerde tekrar görüşmeyi temenni ederim.… Beklentilerimin çok üzerinde bir eğitimdi. Eğitime katılmadan önce doldurduğumuz anketteki önerilerin dikkate alındığını fark ettim Kişisel gelişim adına çok faydalı bir eğitimdi. Özlem Hanım ve Gamze Hanım’a çok teşekkür ederim…….. Eğitimcilerin konuya ve eğitime olan saygısı, hazırlanması ve kaliteyi arttırma çabalarından dolayı teşekkür ederim. Her şey çok güzeldi. Teşekkürler……Böyle bir eğitimin tarafımca alınabilmesini sağlayan eğitim ekibine çok teşekkür eder, şükranlarımı sunarım. Sunumun amacına uygun yapılması, istenen mesajın en uygun şekilde verilmesi, sunucunun rolü ve etkinliğinin arttırılması konularında faydalı. Birebir kişisel geri bildirim yapılması çok olumlu…. Son derce yararlı bir eğitimdi. Şimdiye kadar katıldığım en iyi eğitimlerdendi. Teorik kalmayıp, uygulamaya dökebildik ve eğitimden hiç kopmadık. Her şey çok keyifliydi…… Eğitimden gerek bilgi ve gerekse kültür yönünden çok faydalandım. Katılımcılara ve eğitmenlere sonsuz teşekkürler….. Çok yararlı ve verimli bir eğitim oldu. Sizleri ve öğrettiklerinizi unutmayacağız…. Hayatımıza kattığınız artılar için teşekkürler. Tahminimden çok daha iyiydi. İzleyenleri işlerine çeken, konuşmalarına, yorum yapmalarına imkan veren yaklaşımları öne çıkan özellikleriydi…… Çok renkli ve keyif veren bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim…… Eğitimden çok memnun kaldım. Özellikle eğitmenler başarılı ve katılımcıları sürekli aktif tutmaktalar. Teşekkürler.. Gerek özel hayatımızda, gerekse iş hayatımızda faydalı olacak bilgiler edindik. Katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz Sunum teknikleri ve imaj konusunda çok bilgili iki eğitmenle beraber çalışmak çok güzeldi. Bana katkıları çok fazla olan bu eğitimde bulunmak çok güzeldi. Her şey için teşekkürler…… Her bakımdan çok olumlu bir eğitim. Eğitmenlerimiz her konuda çok mükemmeller. Bence daha çok çalışan bu eğitimden faydalanmalı. Çok teşekkür ederim….. Sunum teknikleri ve imaj konusunda çok bilgili iki eğitmenle beraber çalışmak çok güzeldi. Bana katkıları çok fazla olan bu eğitimde bulunmak çok güzeldi. Her şey için teşekkürler….. Bunca yıldır aldığım eğitim programları içinde en iyisi buydu demek abartılı olmaz…..

Doğuş Otomotif Katılımcıları

Yaratıcı Düşünme Eğitimi” yaratıcılık kavramını anlamaya ve esnek düşünmeyi kolaylaştıran teknikleri öğrenmeye katkı sağlayan faydalı bir eğitim. Eğitmenin konuya olan hakimiyeti ve öğrenmeyi kolaylaştıran uslubu motivasyonu artırarak eğitimi başarılı kılıyor.

Eczacıbaşı Holding Eğitim ve Geliştirme Müdürlüğü

Eğitim son derece keyifli ve yararlı bir eğitimdi. Eğiticimiz Gamze Hanım konusunda son derece başarılı bir eğitici. Bence son derece faydalı bir eğitim. Özellikle bölge yönetmenlerine tavsiye edebilirim….. Koçluk nedir? Nasıl olmalıdır? Hangi süreçleri barındırır? Sorularına net cevaplar aldım… Kişisel gelişimin özel ilgi alanım olması; bu konularda oldukça kitap okumuş olmama rağmen; bu eğitimin profesyonel bakış konusunda bende ayrıca bir farkındalık yarattığını söyleyebilirim….. Eğiticinin sunum şekli ve bilgi birikiminden sınıf olarak faydalandığımızı düşünüyorum.…. Eğitimcinin yaklaşımı, sunumu, sorulara yaklaşımlarının çok iyi ve profesyonel olduğunu söyleyebilirim…. Son derece memnum olarak ayrıldığım eğitimlerimden biri idi. Çok faydalı olduğunu düşünüyorum… Süperdi. Özellikle tüm şube müdürlerimize bir an önce Koçluk konusunda aynı eğitim ekibiyle eğitim verilmesi görüşündeyim… Eğitim süresi ve eğitim konusu beklentilerimizle paraleldi.. Bence yeni bakış acısıyla süreçleri yönlendirmeyi başaran bir eğitimdi. Bence ekip yönetenlerin mutlaka alması gereken bir eğitim….. Eğitim bence çok faydalı. Bölge yönetmenleri için zorunlu tutulması gereken ve mümkünse görevin başlangıcında verilmesi gereken bir eğitim. Ancak pratik uygulamalarının yapılması ve takibi önemli. Bu anlamda Gamze Hanım’ın ekibin de ilgisi sayesinde konuyu takip eden bir yapı hazırladı…Gamze Hanım bu konuda bilgili ve tecrübeli. Güzel de iletişim kuruyor. Örneklemeleri de güzeldi. Olumsuz bir izlenimim olmadı. Kısaca özellikle bölge yönetmenliği için mutlaka tavsiye edeceğim bir eğitim.

Garanti Bankası Katılımcıları

İhtiyaçlarımızı doğru bir şekilde tespit etmiş, eğitim öncesi yaptığı araştırma ve hazırlıklar ile birlikte çalışanlarımızın gelişimine etkin bir içerik ve sunumla başarılı bir hizmet vermiştir. Eğitimin sonrasındaki takip ve izleme sistemi, takım koçluğu çalışmaları ile desteklenmiş, çalışanlarımızın yaptıkları işe katkılarını artırmıştır. Katılımcı arkadaşların kendi farkındalıklarının yaratılmasında, güçlü yönlerinin işlerine yansıtmalarında ve zayıf yanlarının ise geliştirilmesinde önemli katkıları olmuştur. Müşteri bilincinin ve hizmet anlayışının etkin bir biçimde yerleştirilmesini sağlamışlardır.

İKEA / Servis Operasyon Müdürü

Serkan Bey, aktif bir eğitmen, iyi bir sunumcu. Güncel örnekleri ve enerjisi ile dikkatimizi hep ayakta tuttu……. Konusu hakkında bilgi sahibi. Güçlü bir anlatımı var.. Güçlü bir iletişimi var…… Zeki, deneyimli ve samimi……. Eğitimcinin bilgisi ve sunumu çok iyi. Faydalı bir eğitimdi.

Henkel Katılımcıları

Müge Hanım, hepimizin katılımını sağlayarak, dahil ederek bizi her zaman enerjik ve konunun içinde tuttu. Ben de zaman zaman eğitimler vererek 17 yıldır bu şirkette çalışıyorum. Aynı zamanda bir eğitimci olarak, aldığım en iyi eğitimlerden biriydi…. Genelde bu tür eğitimler benim için aklımın başka yerde olduğu günler olarak geçer. Ama bu sefer hep buradaydım ve arkadaşlarım gibi ben de sürekli katılımda bulundum. Aklımda uygulayabileceğim aksiyon planım hazır….. Yaptığımız egzersizler, stresle ilgili kendimi görmemi sağladı. Artık etkili olabilecek ipuçlarım var. Uygulayabileceğimi düşünerek katılmamıştım. Ama şimdi uygulayabileceklerimin farkındayım.…. Bu başlıkla aldığım 4. eğitim bu. Ve bugüne kadar aldıklarımın en iyisi olduğunu kesinlikle söyleyebilirim. Teşekkürler.

Henkel Katılımcıları

Eğitmen enerjikti, modumuzun düşmesine izin vermedi. Örnekleri çok tatmin ediciydi.

Henkel Değişim Yönetimi Eğitim Katılımcıları

Eğitmen gayet iyi, konuya hakim, pratik önerileriyle çok faydalıydı. Bizlerin eğitime katılımını çok iyi sağladı.

Henkel Değişim Yönetimi Eğitim Katılımcıları

Konuya hakim, güncel hayattan örnekler, katılımcıların aktif olmasını sağlaması, enerjisi yüksek.

Henkel Değişim Yönetimi Eğitim Katılımcıları

Katılımcıların iştirakini çok iyi yönetti. Konuya oldukça hakimdi. Konunun tamamen içinde olmamıza olanak sağladı.

Henkel Değişim Yönetimi Eğitim Katılımcıları

Tüm eğitim boyunca herkesin katılımcı olmasını sağladı. Konu bitimlerinde gerekli alanları vurguladı.

Henkel Değişim Yönetimi Eğitim Katılımcıları

Eğitmen oldukça konuya hakim. Tecrübeli. Enerjisi çok yüksek. Herkesi konuya ve ortama çok güzel dahil etti.

Henkel Değişim Yönetimi Eğitim Katılımcıları

Katılımcılarla diyaloğu çok kuvvetli ve çok çabuk uyum sağladı. Bu durum da eğitimi genel olarak çok olumlu etkiledi.

Henkel Değişim Yönetimi Eğitim Katılımcıları

Son yıllarda en çok verim aldığım bir eğitim ortamını yaşadığım için kendimi gerçekten bu iki günde çok mutlu hissettim. Emeği geçen başta hocamız Gamze hanım’a teşekkür ederim. Öğrendiklerimi uygulamaya başladım bile.

HSBC Katılımcıları

Bu haftaya çok iyi başlamamıza yardımcı olan ve hayatımız boyunca yanımızda olacak bu eğlenceli ve faydalı eğitim için koçluk konusunda Türkiye’nin en iyilerinden biri olan Gamze hanım ve katkılarından dolayı arkadaşlarıma teşekkür ederim.

HSBC Katılımcıları

Canan Hanım’ın harika enerjisi ile bu 2 günün size neler kattığını, daha önceden bu konularda bilgi sahibi olsanız da neleri pekiştirmeniz gerektirdiğini, neleri yapmaya başlamanız, neleri durdurmanız gerektiğini, neleri daha iyi yapabileceğinizi göreceksiniz. Başarıya giden yola perçinlenmek için reçeteyi tüm hayatınız boyunca kullanmayı unutmayın, çok teşekkürler Motiva ekibi ………

HSBC Koçluk Becerileri Eğitim Katılımcıları

İki günlük eğitiminiz her ne kadar iş hayatım için amaçlanmış olsa da özel yaşamımda da kullanabileceğim birçok bilgi içerdiğinden kendi adıma çok faydalı bir kişisel gelişim eğitimiydi ve özellikle gerçek potansiyelimi ortaya çıkarmam konusunda farkındalık sağladınız için ayrıca çok teşekkürler…..

HSBC Koçluk Becerileri Eğitim Katılımcıları

Koçluk yeteneklerinizin gelişmesini istiyorsanız, drama üçgenindeki suçlayıcı, kurban ve kurtarıcı rollerini oynamaktan sıkıldıysanız, geribildirim kültürünü hayatınızın odak noktası yapmak istiyorsanız, size yazacağım tek reçete “Başarı ve Koçluk” eğitimi olur. Eğitim içeriği ve bilgilere ek olarak Deneyimlerinizi çok samimi şekilde bizimle paylaşıyor olmanız eğitimin daha da verimli geçmesini sağladı. Açıkcası eğitimle ilgili drama üçgeni – Yönetici alanları – Pentagon modeli – 5 N 1K (İş sürecinde devamlı kullanırım.) gibi bilgileri çalışma ve genel hayatımda da verimli kullanabileceğimi düşünüyorum. Verdiğiniz destek ve bilgilendirmeler için teşekkür ederim…..

HSBC Koçluk Becerileri Eğitim Katılımcıları

Ben sizinle eğitim almaktan mutluluk duydum, Pozitif enerjiniz güler yüzlülüğünüz eğitimi muhteşem hale getirdi. Sizinle tanıştığım için mutluluk duyuyorum….

HSBC Koçluk Becerileri Eğitim Katılımcıları

Gerek Sosyal hayatımız olsun, gerekse iş hayatımız ve hatta Aile hayatımız olsun insanlarla kurduğumuz ilişkilerde doğru bildiğimi zannettiğim ama özünde yanlış olduğunu eğitimde öğrendiğim bir kaç konuyu sizinle paylaşabilirim. Örneğin; Drama üçgeninde yer alan Koruyucu etken faktörü. Bunu genelde yapardım. Ve sonunda da zarar gören ben olurdum. Bundan sonra bu konuda daha temkinli olmaya özen göstereceğim. Bir diğeri de iç engeller. İç engellere takıldığım zaman alacağım kararlar ve ya yapacağım işler beni olumsuz anlamda etkilerdi.Ve ben bu eğitimden sonra iç engellerin ne kadar yersiz olduğunu öğrendim. Bundan sonra ki hayatımda iç engellere takılmamaya azami özen göstermeye çalışacağım….

HSBC Koçluk Becerileri Eğitim Katılımcıları

Aldığım eğitim öncelikle en azından teorik anlamda fazlasıyla bilgilenmemi sağladı. Daha 2 günlük eğitim süreci içindeyken bile öğrendiklerimi nasıl pratiğe dökebilirim ve sorumlu olduğum ekip için nasıl kullanırımı düşünmeye başladım. Bazen doğru bilinen yanlışlar yada içinde olduğunuz ekip/kurum vs. Alışagelmiş/öğretilmiş alışkanlıklar olabiliyor. Ama ben bu eğitimle en azından kafamda bu kalıpları kaldırdım. Pratikte de uygulamaya başladığımı söyleyebilirim…

HSBC Koçluk Becerileri Eğitim Katılımcıları

Aklımda eğitim sonrasında uygulayacağım şeyler var bunları hayata geçirmek için sabırsızlanıyorum açıkçası. Ayrıca sadece iş hayatı değil özel hayatımda da bakış açım açısından faydalı şeyler öğrendim. Farklı bir pencereden bakmama sebep oldu. Benim için en önemli nokta olarak, iş veya özel hayat farketmez “yetişkin” olarak olaylara bakmak, konuşmak ve davranmak için faydalı oldu…….

HSBC Koçluk Becerileri Eğitim Katılımcıları

Geri bildirimin önemli olduğunu bunu yaparken empati kurmayı doğru iletişim kurmayı, suçlayıcı değil destekleyici cesaretlendirici yaklaşımların insana kazanç sağladığını Üçgene girmeden yetişkin kalabilmeyi ve sorunları çözüme ulaştırabilmenin yetişkinlikle çözüldüğünü anlatan iş yaşamı ve özel hayatımda kullanacağım özel bilgiler öğrendim En önemlisi ilerde çocuklarımla doğru iletişim sağlanabilme noktasında tüyolar aldım teşekkür ederim.

HSBC Koçluk Becerileri Eğitim Katılımcıları

Motiva, ihtiyacı, beklentileri, varılmak istenen hedefi anlayarak  uygulanabilir eğitimler ve içerikler sunarak, öneriler getiren, mutlaka sonrasında takip edip farklı gelişim noktalarının planlamasında da yanımızda yer alan,kapsamlı çalışmalar için yetkin, amatör ruhla profesyonel çalışan, bir o kadar da çalışması keyifli bir ekiptir.

İpekyol İK Direktörü

17–18 ve 29–30 Mayıs 2007 tarihlerinde İstanbul’da düzenlediğimiz Yaratıcı Düşünme Teknikleri eğitiminde aktarıcı olarak gösterdiğiniz yüksek performanstan ve hazırladığınız kapsamlı içerikten dolayı çok teşekkür ederiz. Katılımcılarımızdan aldığımız sözlü ve yazılı değerlendirmelerde eğitimlerin devamı konusunda büyük bir istek söz konusudur. Önümüzdeki dönemlerde de bize katkı sağlayacağınızı umuyor, çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.

İş Bankası

Yönetimde Koçluk eğitimin içeriği, aktarımı, uzmanın becerileri ve hakimiyeti, uygulama ve örneklemelerin etkinliği, kendimize objektif bir yaklaşım kazandırmıştır. Eğitim sonrası farkındalığın artması ve potansiyel özelliklerin ortaya konulması, farklı bakış açılarının ortaya çıkmasına fırsat tanımıştır. Eğitmen, pozitif sunumuyla, programı keyifli hale getirmeyi başarmıştır.

İstanbul Cerrahi Hastanesi İK Müdürü

Bizim için tüm çalışanlarımız bir lider.. Kimisi işinin, kimisi ekibinin lideri.. Bu bakış açısı ile Motiva Eğitim ve Koçluk Hizmetleri ve tabii ki değerli eğitmeniz, danışmanımız Gamze Bayraktaroğlu ile hazırladığımız Corio Türkiye Liderlik Gelişim Programını (Lead a Ship) 2013 yılında hayata geçirdik. Standard bir liderlik modelini kurgulamak ve empoze etmek yerine, CORIO Değerleri ve Davranış Kuralları, Liderlik Modeli  çerçevesinde, her yöneticimizin kendi liderlik modelinin keşfini teşvik etmenin bizim için daha zenginleştirici olacağına inandık ve Gamze Hanım ın önderliğinde uluslararası güncel liderlik modelleri, saygın enstitülerin uygulamaları iş dünyasının trendlerini de kullanarak program hayata geçti. Tasarım, ön saha çalışmaları, kişisel öğrenme platformları, ödevler, sınıf için eğitimler, liderlik sunumları, takip, ölçme ve değerlendirme, tutundurma.. bir gelişim programının tüm evrelerini başarı ve işbirliği ile sürdürmekteyiz.

Klepierre İK Müdürü

İş ortaklarını tanıyan, önceliklerini anlayan ve önemseyen, sunduğu hizmetlerde müşterinin ihtiyacını karşılayacak çözümler önermek için esneklik gösteren, geribildirime ve işbirliğine açık, güven yaratan, tam anlamıyla bir iş ortağı olarak tanımlayabilirim.

L’Oréal Yetenek ve Gelişim Müdürü

Bu eğitim benim kariyerimde en çok fayda aldığımı hissettiğim eğitimdi. Hem bir çalışan olarak kendimi daha iyi dinlememi ve değerlendirmemi, hem nasıl bir yönetici olmak istediğimi anlamamı, hem de gerçekten tanıdığıma çok sevindiğim bir çok insanla bir arada 4 gün geçirerek onlarla da bir çok şey paylaşmamı ve onlardan da bir çok şey öğrenmemi sağlayan bir eğitimdi. 4 günümüzü tamamen buna ayırabilmemiz için gerekli ortamın oluşturulmuş olması ise ayrı bir artı ve eğitimin en keyif veren yanlarından biriydi. Eğitmenlerimiz Gamze Hanım ve Serkan Bey’in dedike ve donanımlı olmasının yanı sıra samimi yaklaşımları da eğitimin kalitesini arttıran önemli bir etkendi. Bir yönetici olarak kendini geliştirmek isteyen herkesin bu eğitime mutlaka katılmasını tavsiye ederim.

L’Oréal Katılımcıları

Motiva’dan mentorluk eğitimleri ve yönetici koçluğu hizmeti aldık. Her iki çalışmamız da hem şirketimize hem de bireysel gelişimlerimize çok büyük katkı yaptı. Gamze Bayraktaroğlu’nun beni en etkileyen yönü kendisini geliştirmek adına çok büyük çaba ve zaman harcadığı ve öğrendiklerini anında bizimle paylaşması oldu. Her işte olduğu gibi koçluk hizmetinde de tecrübe ve işini severek yapmak kadar kendini sürekli geliştirmek hizmetin kalitesinde çok önemli bir rol oynuyor. Koçluk çok yaygın bir meslek haline geldi ve bu ortamda alınan hizmetin kalitesinden emin olmak oldukça zor, benim tecrübeme göre aldığımız hizmetlerinde kalite en üst düzeyde idi. Eğitim ve koçluk hizmetlerinden tekrar yararlanmayı planlıyoruz.

Pernod Ricard /Üst Yönetim

Birlikte devam ettiğimiz programın başarısı en başta; odak konularının tamamen kişiye özel olması, eğitimin birebir yapılmasından kaynaklanan samimiyet, açıklık ve güven ortamına bağlanabilir. Bu ortamın yaratılmasında, gizlilik ve güven ilkesine bağlılıkları kesin ve tavizsiz olarak, eğitim sırasında yapılan konuşmaları ve eylem planlarını kimse ile paylaşmaması en önemli etken. Tabi ki eğitimcilerin niteliği ve Schott Orim çalışanlarının değişime açıklığı da unutulmamalı.

Schott Orim / Üst Yönetim

Ben bu eğitimin başarısını, görsel araçların ve ilgili örneklemelerin çok etkili kullanımına, dinleyicilerin aktif katılımının sağlanmasına ve konu ile ilgili gerekli ve yeterli literatürün sözlü ya da yazılı olarak katılımcılarla paylaşılmasına bağlıyorum. Eğitmenin sunum tekniklerini oldukça iyi kullanarak dikkatleri üzerinde toplayabilmesinin eğitimin etkinliğini önemli ölçüde arttırdığını düşünüyorum. Sonuç olarak; sınırları iyi çizilmiş içerik, katılım ve uygulama fırsatının verilmesi ve eğitmenin etkili anlatımı sayesinde, gerekli bilginin doğru şekilde aktarıldığı başarılı bir eğitim gerçekleşti. Eğitime katılan arkadaşlarımızın çoğunluğu bu konularda hemfikirdi. Katılımcıların oldukça memnun kaldığı ve büyük ölçüde faydalandığı bu eğitimi herkese tavsiye edebilirim.

Schott Orim / Üst Yönetim

Eğitimde sağlanan gerek teorik, gerek pratik bilgiler doyurucu idi. Rol oyunları ve egzersizler ile katılımcılara konu hakkında pratik yapma fırsatı verildi. Burada öğrendiklerini iş ortamında rahatlıkla uygulayabileceklerini düşünüyorum.

Siemens / Yönetici

Satış eğitimi almak için seçtiğim firma ile ilk izlenimlerim 6 ay sonra da aynen geçerlidir. İlk kazandıracakları faydanın satış ekibimin müşterilerini özel hissetmelerini sağlamak olduğu idi. Bizim işimizi anlayarak, ne yaptığımızı iyice sorgulayarak bize özel bir program hazırlayarak bizim özel hissetmemizi sağladılar. Bütün katılımcılar sonuna kadar istekle ve dikkatle katıldılar. Umarım, eğitimcileri örnek alarak ve eğitimdeki teknikleri kullanarak satış ekibimiz de kendi müşterilerini daha iyi anlayacak, daha iyi dinleyecek ve uzun vadeli ilişkiler kurarak iş sonuçlarını güçlendirecekler.

Stahl Kimya / Ülke Direktörü

Birkaç ay önce sizden koçluk eğitimi almıştım yeni bir yönetici olarak. Eğitim sonunda kitabınızı az önce bitirdim. Daha erken okumalıydım dediğim bir kitap. Koçluk yaklaşımı ile ilgili özet ve işe yarar bilgiler/yönlendirmeler ile karşılaştım içerikte. Oldukça faydalı bir eser olduğunu düşünüyorum. Kitabınızı çok begendiğimi ifade ederek teşekkür ediyorum. Tekrar karşılaşmak dileği ile, Saygılar,

Turkcell Global Bilgi A.Ş / Direktör

Tekfen Grubu olarak firmanız konu eğitimin talebe göre sıkıştırılmış bir süre ve kapsamda verilmiş olmasına rağmen bizim gibi yönetici seviyesinde kişilere çok faydalı olduğunu düşünmekteyim.

Toros Kimya / Yönetici

Öncelikle, beklediğimden çok fazlasını aldığım bir eğitimde, eğitmenimiz Canan Büyüksayar gibi nazik ve anlaşılır bir kişiyle yapmak çok güzeldi. Katılımcılara eşit seviyede yaklaşımı, yakınlığı ve slaytlar ile sayfa geçişleri yapmak yerine, 2 günü her an hatırlanabilir şekilde sınıf içerisine yaymanız her şeyi daha sindirmemize yardımcı oldu. Bunun için teşekkür ederim. Diğer yandan, Kişisel Liderlik eğitimini, insanlığın birbirini daha da iyi anlayabilmesi açısından herkesin alması gereken bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Kendini keşfetmek için , “Aslında ben neymişim be!” demek için bu eğitim hızla isteyen herkese ulaştırılmalı diye düşünüyorum. Eğitim sonrasındaki kazanımlarımla şimdiden daha fazla saygı duyulan biri olduğumu düşünüyorum ve kendimle gurur duyuyorum.

Türk Telekom Katılımcıları

Eğitim kendimle ilgili bir çok konuda farkındalık yarattı diyebilirim.
Öncelikle, hayatım boyunca yapamam dediğim ya da gerçekleştiremediğim neredeyse her şeye engelin aslında tam da kendim olduğunu farkettim.

Türk Telekom Katılımcıları

Bunu farkettiğim anda da bu sefer, kendime neden engel olduğumu sorgulamaya başladım.   Kendi yetkinliklerim ve tecrübemin görmeme engel olan korkularımın ve düşük motivasyonum olduğunu farkettim. Potansiyelimin ortaya çıkmasına engel olan tüm bu engelleri gözümde büyütmemem gerektiğini anladım. İki günlük bu eğitimin bana bunu farkettirmiş olması  iç motivasyonumun artmasını sağladı. Kısaca anlattığınız onca şey teoriden çok öteydi. Kendi adıma konuşmam gerekirse , kişinin kendi lideri olabilmesi adına gerçek bir farkındalık yarattınız, değer kattınız.

Türk Telekom Katılımcıları

Eğitiminizde özellikle sunumun olmaması yazılı olması dikkatimi oldukça vermemi sağladı. Ayrıca enerjiniz ve içten samimiyetle davranışlarınız tecrübeniz ile birleşince katılımcıların da bütünlüğü ile güzel bir grup oluşturduk.oldukça istifadeli geçtiğini düşünüyorum.

Türk Telekom Katılımcıları

Kişisel gelişim eğitimleri ve kitaplarına genel bir ön yargım vardır. Çünkü Mutluluğun ya da başarının bir formulü olsa herkes çok Mutlu ve başarılı olurdu diye düşünürdüm. Yalnız eğitimin gidişatı ve yaptırımlarınız eğlenceliydi ve gerçekten günlük hayatta yap olarak değil , yol gösterme amaçlıydı. 4 saatlik uyku ile bile kaçırmak istemedim. Sizin yüksek ve pozitif enerjinizden de bahsederek herkese fazlaca tavsiye ediyorum..

Türk Telekom Katılımcıları

Motiva firmasından aldığımız “Kişisel Liderlik” eğitimi içerik olarak oldukça tatminkar ve verimli olmakla birlikte eğitmenimiz Canan hanım’ın interaktif bir biçimde bizlerle paylaştığı  bilgi ve tecrübeleri de eğitime renk katmaktadır.2 günlük eğitim programında kendi içinde farklı  disiplinleri içeren bir çok farklı konuya temas edilmektedir. Eğitim süresince kendinizle ilgili yoğun farkındalık yaşamaktasınız .Klasik sunum formatı dışında çok daha farklı bir sunum tekniği ile bambaşka bir eğitim keyfi yaşamaktasınız. Yaşadığımız olayları ve evreni değiştiremiyorsak kendimizi nasıl değiştirip kendimize nasıl liderlik yaparız sorusunun cevabını almak istiyorsanız bu eğitime katılmasınız

Türk Telekom Katılımcıları

Kişisel gelişim eğitimlerine daha önce de katılmıştım fakat sizden almış olduğum Kişisel Liderlik eğitimi benim için çok etkileyici oldu. Geliştirmemiz gereken yönlerimizi keşfetmek ve geliştirmek için nasıl yol izlememiz gerektiğini öğrendik. Anlatış tarzınız ve katılımcıları da içerisine alan etkinliklerinizin burdaki rolü büyüktü. Bu güzel eğitim için size çok teşekkür ediyorum. Farklı bir eğitimde tekrar karşılaşmak dileğiyle ,

Türk Telekom Katılımcıları

Eğitmenimiz Canan Büyüksayar ile, kişisel liderlik dersinde her gün yaşadığımız olaylara farklı açılardan bakmama imkan tanıyan bir farkındalık kazandım.Örneğin, farkında olmadan yaptığım düşünme hatalarının, ilgi alanlarının etki alanlara dönüştürülmesinin, uygun koşullarda açık alanlarımızı geniş olmasının faydalarının, kendi motivasyonlarımı daha iyi anlamayı ve bunları nasıl yüksek tutabileceğimin farkındalığına vardım ve güncel hayatıma bu farkındalıklarımı en hızlı şekilde adapte etmeye çalışıyorum…

Türk Telekom Katılımcıları

Beklediğiminden çok fazlasını aldığım bir eğitim de anlatımı sizin gibi kibar, nazik ve anlaşılır bir kişiyle yapmak çok güzeldi. Katılımcılara eşit seviyede yaklaşımınız, yakınlığınız ve slaytlar ile sayfa geçişleri yapmak yerine, 2 günü her an hatırlanabilir şekilde sınıf içerisine yaymanız her şeyi daha sindirmemize yardımcı oldu. Kişisel Liderlik eğitimini, insalığın birbirini daha da iyi anlayabilmesi açısından herkesin alması gereken bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Kendini keşfetmek için , “Aslında ben neymişim be!” demek için bu eğitim hızla isteyen herkese ulaştırılmalı diye düşünüyorum. Eğitim sonrasındaki kazanımlarımla şimdiden daha fazla saygı duyulan biri olduğumu düşünüyorum ve kendimle gurur duyuyorum.

Türk Telekom – Kişisel Liderlik Eğitimi Katılımcıları

Eğitim kendimle ilgili bir çok konuda farkındalık yarattı diyebilirim. Öncelikle, hayatım boyunca yapamam dediğim ya da gerçekleştiremediğim neredeyse her şeye engelin aslında tam da kendim olduğunu fark ettim. Bunu fark ettiğim anda da bu sefer, kendime neden engel olduğumu sorgulamaya başladım. Kendi yetkinliklerim ve tecrübemin görmeme engel olan korkularımın ve düşük motivasyonum olduğunu fark ettim. Potansiyelimin ortaya çıkmasına engel olan tüm bu engelleri gözümde büyütmemem gerektiğini anladım. Evet, belki hemen hepsini ortadan bir anda kaldıramadım, ama iki günlük bu eğitimin bana bunu fark ettirmiş olması bile iç motivasyonumun artmasını sağladı. Kısaca bize anlattığınız onca şey teoriden çok öteydi. Kendi adıma konuşmam gerekirse , kişinin kendi lideri olabilmesi adına gerçek bir farkındalık yarattınız, değer kattınız.

Türk Telekom – Kişisel Liderlik Eğitimi Katılımcıları

Eğitiminizde özellikle sunumun olmaması yazılı olması dikkatimi oldukça vermemi sağladı. Ayrıca enerjiniz ve içten samimiyetle davranışlarınız tecrübeniz ile birleşince katılımcıların da bütünlüğü ile güzel bir grup oluşturduk; oldukça istifadeli geçtiğini düşünüyorum.

Türk Telekom – Kişisel Liderlik Eğitimi Katılımcıları

Kişisel gelişim eğitimleri ve kitaplarına genel bir ön yargım vardır. Çünkü Mutluluğun ya da başarının bir formulü olsa herkes çok Mutlu ve başarılı olurdu diye düşünürdüm. Yalnız eğitimin gidişatı ve yaptırımlarınız eğlenceliydi ve gerçekten günlük hayatta yap olarak değil, yol gösterme amaçlıydı. 4 saatlik uyku ile bile kaçırmak istemedim. Sizin yüksek ve pozitif enerjinizden de bahsederek herkese fazlaca tavsiye ediyorum..

Türk Telekom – Kişisel Liderlik Eğitimi Katılımcıları

Motiva firmasından aldığımız “Kişisel Liderlik” eğitimi içerik olarak oldukça tatminkar ve verimli olmakla birlikte eğitmenimiz Canan hanım’ın interaktif bir biçimde bizlerle paylaştığı bilgi ve tecrübeleri de eğitime renk katmaktadır.2 günlük eğitim programında kendi içinde farklı disiplinleri içeren bir çok farklı konuya temas edilmektedir. Eğitim süresince kendinizle ilgili yoğun farkındalık yaşamaktasınız .Klasik sunum formatı dışında çok daha farklı bir sunum tekniği ile bambaşka bir eğitim keyfi yaşamaktasınız. Yaşadığımız olayları ve evreni değiştiremiyorsak kendimizi nasıl değiştirip kendimize nasıl liderlik yaparız sorusunun cevabını almak istiyorsanız bu eğitime katılmasınız.

Türk Telekom – Kişisel Liderlik Eğitimi Katılımcıları

Kişisel gelişim eğitimlerine daha önce de katılmıştım fakat sizden almış olduğum Kişisel Liderlik eğitimi benim için çok etkileyici oldu. Geliştirmemiz gereken yönlerimizi keşfetmek ve geliştirmek için nasıl yol izlememiz gerektiğini öğrendik. Anlatış tarzınız ve katılımcıları da içerisine alan etkinliklerinizin buradaki rolü büyüktü. Bu güzel eğitim için size çok teşekkür ediyorum. Farklı bir eğitimde tekrar karşılaşmak dileğiyle.

Türk Telekom – Kişisel Liderlik Eğitimi Katılımcıları

Kişisel liderlik dersinde her gün yaşadığımız olaylara farklı açılardan bakmama imkan tanıyan bir farkındalık kazandım. Örneğin, farkında olmadan yaptığım düşünme hatalarının, ilgi alanlarının etki alanlara dönüştürülmesinin, uygun koşullarda açık alanlarımızı geniş olmasının faydalarının, kendi motivasyonlarımı daha iyi anlamayı ve bunları nasıl yüksek tutabileceğimin farkındalığına vardım ve güncel hayatıma bu farkındalıklarımı en hızlı şekilde adapte etmeye çalışıyorum…

Türk Telekom – Kişisel Liderlik Eğitimi Katılımcıları

Doğru gelişim ortağı ile doğru iş kapsamında birlikte çalışıyor olmanın gücünü deneyimlediğinizde, hem şirketiniz hem de kendi kariyeriniz için içinize sinen işlere imza atmış oluyorsunuz.

Motiva; kurum olarak gelişim ihtiyacınızı ve yaratmak istediğiniz dönüşümü iyi anlayarak sizin için uygun çözümü geliştirebiliyor, bunu yaparken de şirket içinde kullandığınız dile ve yaşattığınız kültüre hızlı şekilde uyum sağlayabiliyor.

Geriye, birlikte yarattığınız pozitif etkiyi ve sonuçlarını deneyimlemek kalıyor. Nice gelişim yolculuğunda birlikte ilerlemek dileğiyle

Vodafone / Liderlik ve Yetenek Gelişim Müdürü

Serkan Özdemir’den almış olduğum “Performans Koçluğu Eğitimi “  sonrasında görev yerime döndükten sonra gerek işi hayatımda, gerekse özel hayatımda eğitimin ciddi faydalarını gördüm. Eğitim sonucunda tüm ilişkilerimde daha profesyonel davranışlar sergilemeye başladım. Etkili dinleme, anlamaya çalışma, çözümün içerisine çekme ,ortak noktada mutabakat sağlama ve cesaretlendirerek gerektiği yerlerde takdir etme çerçevesindeki yaklaşımlarımın çevremden olumlu geribildirimlerini alıyorum. Sonuç olarak söz konusu eğitim bunca yıllık tecrübemin üzerine kişisel gelişimime çok olumlu fayda sağladı.. Beni bir tık daha yukarıya taşıdığını hissediyorum. Bu nedenle size şahsım adına teşekkürlerimi sunuyorum.

Vodafone Performans Koçluğu Eğitimi Katılımcıları

Dört dörtlük bir eğitimdi…… Gerek Özlem Çakır gerekse Gamze Acar Bayraktaroğlu’nun anlatımları çok faydalı oldu…. İki gün süren eğitimlerin sonlarına doğru sıkılmak mümkün ancak gayet akıcı ve interaktif bir eğitimdi….. Eğitmenlerin uzmanlığı her türlü taktirin üzerindeydi…… Eğitmenlerin yaklaşım ve uygulamaları son derece olumluydu… Bireysel sunumların yapıldığı ve tek tek kritik edildiği bölümlerde son derece faydalıydı. Bu şekilde sunumların en önemli noktalarının somut biçimde görme ve inceleme fırsatımız oldu.…. Bu eğitim sadece sunumlarda kullanacağım verileri değil, aynı zamanda ikili diyaloglarımda, çalışma ortamında ve özel hayatımda duruşumu belirleyecek donelerle doluydu….. Eğitmenler iletişim kurmakta çok başarılılardı…. Uygulama ve örnekler çok başarılıydı…..Kendimi en iyi nasıl ifade ederim sorusuna cevap aldım.…. Biraz daha zamanımız olsaydı daha verimli olabilirdi…. Nasıl etkili bir sunum yapacağımı bu eğitimde öğrendim…… Örneklerin gündemde olan konularla ve iş dünyası ile ilgili konularla ilgili olması çok faydalıydı….. Sunumlardan sonra eğitmenlerin olumlu /olumsuz eleştirilerini dinlemek, eksik yönlerimizi ifade edişleri çok başarılıydı…… Eğitim çok başarılıydı. Bence aynı formatta verilmeye devam edilmeli……. Hayatın her alanında kullanabileceğim davranış kalıpları konusunda eğitimin faydası oldu. Teşekkürler… Genel anlamda eğitimden çok zevk aldım. Tek kelimeyle harikaydı…… Kameraya çekilen görüntülerimiz ve sonrasında olumlu olumsuz taraflarımız göz önüne çıkartıldığında çok keyif aldım….. Eğitim sonrası birebir görüşülüp kişisel görüntümüz ile ilgili daha fazla bilgi alınabilir. Bu kadar değerli eğitmenleri bir arada bulmak ve karşılaşmak her zaman mümkün olmuyor.…. Bu eğitimin bana yeni şeyler kattığına inanıyorum….. Eğitmenlere kendimi çok yakın hissettim. Bu nedenle eksik yönlerimi de tespit edebilme imkanı buldum…Çok başarılı bir eğitimdi. Her anından zevk aldım.… Eğitmenlerin yakın olması büyük avantaj sağladı…. Eğitmenler inanılmaz pozitif ve anlaşılır bir kişiliğe sahipler. Başarılı bir eğitimdi….. Uygulama ve örnekler çok başarılıydı…. Süre daha uzun olabilirdi…. Eğitmenlerin başka eğitimlerdeki deneyimlerini anlatmaları çok iyi oldu….Her iki eğitmen de net bir biçimde yapıcı yorumlarda bulundu. Konuşmamız için bizi cesaretlendirdiler…. Konular iyi bir kurgu düzeninde sunuldu…. Gayet başarılı bir eğitimdi… 2 günlük eğitimin her bir bölümü ayrı keyifliydi. Her iki eğitmende konuya hakimdi…..Olumsuz yanlarımızı bile çok cesaretlendirici bir dille ifade ettiler…. Tecrübelerini çok güzel aktardılar…. Sunumların yapıldığı bölümler çok zevkliydi…. İki gün boyunca işimde olsun özel hayatımda olsun kullanacağım çok güzel bilgiler edindim….. Mükemmel bir eğitimdi…..”

Vodafone Etkili Sunum Teknikleri Katılımcıları