SIY – Search Inside Yourself

Search Inside Yourself

SEARCH INSIDE YOURSELF
MINDFULNESS VE NÖROBİLİM TEMELLİ
DUYGUSAL ZEKA PROGRAMI

ZEYNEP YETKİN YILMAZ
Search Inside Yourself Certified Teacher
Professional Certified Coach – PCC, Team Coach, Facilitator, Consultant

Search Inside Yourself:  İş hayatında başarıya ve mutluluğa giden dönüşümsel bir program!

Google’da geliştirilen ve binlerce Google mühendisi tarafından 2007 yılından bu yana test edilen Nörobilim ve Mindfulness temelli Search Inside Yourself (SIY) Duygusal Zeka Programı artık Türkiye’de!

SIY, Dünya Ekonomik Forumunca geleceğin iş dünyasında  öne çıkan  10 liderlik becerisi arasında ön sıralarda yer alan Duygusal Zeka yeterliliğini geliştirirken günümüz VUCA dünyasında ihtiyaç duyulan stresle başetme, odaklanma, yılmazlık  ve özfarkındalık gelişimi için Mindfulness ve nörobilim uygulamalarından yararlanmakta.

Danial Goleman ve Dr.John Kabatt Zinn gibi duygusal zeka ve mindfulness alanında dünyaca tanınmış akademisyen ve uzmanlarca  desteklenen SIY, dünya çapında 100’den fazla şehirde on binlerce lider ve katılımcı aracılığıyla iş dünyasında haklı bir ilgi görmeye devam ederken kurumlar ve bireyler için vazgeçilmez bir kazan-kazan sunuyor.

Google’ın eski icra kurulu başkanı Eric Schmidt’in belirttiği gibi SIY programı ve kitabı, Google kültürünün en etkileyici yönlerinden – harika bir fikri olan tek bir kişinin dünyayı gerçekten değiştirebileceğini – temsil ediyor.  Kişinin dikkat ve odaklanma becerisini içsel bilgeliği ile buluştururken katılımcılara  yaşam kalitelerini nasıl yükselteceklerine dair erişilebilir, pratik ve etkin yöntemler sunmasıyla fark yaratıyor.

Neden Katılmalısınız?

İçinden geçtiğimiz bu zor dönemde size özel bir teklifle sunduğumuz 4 Haftalık programa yoğun iş hayatında pratik ve etkin Mindfulness uygulamaları ile yaşam kalitenizi artırmak ve iyi oluşunuzu sürdürmek için davetlisiniz.

SIY programının katılımcılar üzerindeki etkisini daha iyi anlamanız için son dönem SIY katılımcılarının paylaştığı inanılmaz sonuçlara göz atalım…

Program sonrası katılımcıların;

 • % 89’u stresi azaltma becerisinin arttığını,
 • % 91’i daha odaklı ve net bir zihinle çalıştıklarını,
 • % 79’u bütünsel enerji seviyelerinde artış olduğunu,
 • % 91’i sakin kalma becerisinin arttığını,
 • % 85’i başkalarıyla iletişim ve bağlantı kurma becerisinin arttığını belirtti.

(Anket 6.142 SIY katılımcısı ile gerçekleştirilmiştir.)

Program Anatomisi

(SIY) Search Inside Yourself Programı, dikkat ve mindfulness çalışmalarını kullanarak, kurumsal hayattaki kişilere yüksek performans, güçlü iş birliği ve liderlik becerileri için gerekli olan duygusal zekanın geliştirilmesini amaçlar. Programın üç ana bileşeni vardır: duygusal zekâ, midfulnes ve nörobilim.

Duygusal Zekâ üzerinde yapılan araştırmalar, duygusal yeterliliğin performans, etkili çalışmayı ve iyi oluş halini desteklediğini gösteriyor. Yine akademik bulgular Mindfulness’ın içsel gelişimi oluşturan farkındalık, öz denetim ve duygusal beceriyi destekleyen en temel beceri olduğunu göstermekte.

Nörobilim ise dikkatimizi yönlendirme ve odaklanma biçimimizin, oluşturduğumuz zihinsel alışkanlıklarımızı, duygularımızı ve deneyimlerimizin sonucunu yönlendirdiğini gösterir.

Neler Öğreneceksiniz?

Duygusal zeka alanında uzman bir lider olan Daniel Goleman, duygusal zeka gelişiminin mindfulness ile geliştirilebilen bir beceri olan bilinçli farkındalığa bağlı olduğunu söyler. Search Inside Yourself programı, duygusal zeka geliştirmek için Mindfulness temelli uygulamalardan yararlanır. Mindfulness özellikle zorlayıcı durumlarda daha iyi karar almaya, duygusal dengeye yardım eder. SIY Programı Mindfulness’ın temellerinde nörobilimin duygusal farkındalığı, sakin ve açık bir zihni ve kişiler arası etkinliği geliştiren temel beceri olduğunu interaktif bir şekilde aktarır.

Kazanım Hedefleri

1. Kadran: Öz Farkındalık

Duygusal reaksiyonlara dair bedene kulak vermeyi öğrenirken otopilottaki  duygusal tepki sürecine yüksek çözünürlüklü bir algı geliştirmeyi amaçlayan program iş yaşamında uygulanabilecek kısa süreli meditasyon uygulamalarıyla hoş olmayan duyguların duygusal zeka üzerindeki rolünü de deneyimletiyor.

Kazanımlar;

 • Duygusal farkındalık ve gözlem becerisi geliştirmek
 • Kendinizi değerlendirirken Objektif bir bakış açısına sahip olmak
 • Özgüven geliştirmek

2. Kadran: Öz Yönetim

Öz denetim öz farkındalığa dayanır. Farkındalıkla, duygusal “tetikleyicileri” ve zor duygulara neden olan durumları belirleyebilir ve bunlarla çalışabilirsiniz.

Kazanımlar;

 • Duygusal farkındalık ve gözlem becerisi geliştirmek
 • Kendinizi değerlendirirken Objektif bir bakış açısına sahip olmak
 • Özgüven geliştirmek

3. Kadran: Motivasyon

Hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için potansiyelinizi kullanmanın anahtarı, işiniz ile değer verdikleriniz arasındaki anlam ve uyumu keşfetmek, ideal geleceklerinizde ne istediğinizi bilmek ve bu yönde duygusal dayanıklılığınızı geliştirmekten geçer.

Kazanımlar;

 • İçsel motivasyonlarınızı keşfetmek
 • Hedeflerinize yönelik başarı güdüsünü ve adanmışlığı güçlendirmek
 • Öğrenilmiş iyimserliğin tohumlarını atmak

4. Kadran: Empati

Bu bölümde empati geliştirme ve empatiyi yaratan faktörleri içselleştirmenize  yardımcı olacak zihinsel alışkanlıklar ve dinleme becerileri geliştirmek üzere çalışacağız.

Kazanımlar;

 • Nörobilim bakış açısı ile empati kavramına dair farkındalık geliştirmek
 • Diğerlerinin duygularını ve bakış açısını anlama yeteneğinizi güçlendirmek
 • Güvene ve nezakete dayalı verimli ilişkiler geliştirme kapasitenizi artırmak

5. Kadran: Liderlik Becerileri

Programın son bölümünde etkili bir ekip üyesi veya lider olarak  sevilmenize yardımcı olacak sosyal becerilere odaklanacağız.

Kazanımlar;

 • İletişim ve liderlikte bırakmak istediğiniz etki becerinizi geliştirmek
 • Güven uyandırmak ve tesis etmek
 • Etkili bir lider haline gelmek

Program Tarihleri

🔴21 OCAK 2021 / 9.30 – 12.30           🔴 28 OCAK 2021 / 9.30 – 12.30

🔴11 ŞUBAT 2021 / 9.30 – 12.30           🔴18 ŞUBAT 2021 / 9.30 – 12.30

 

Zeynep Yetkin Yılmaz

PCC, Profesyonel Koç & Search Inside Yourself Akredite Eğitmeni &  Takım Koçu                        

Zeynep’in tutkusu, liderlik deneyimini profesyonel koçluk ve mindful leadership araçları ile harmanlayarak  takımların ve liderlerin içlerindeki en iyiye ulaşabilmelerini sağlamak.

Kurucusu olduğu Limitsiz Koçluk’ta kurumsal hayattaki 15 yıllık yönetsel deneyimini Coaches Training Institute’un Uluslararası Koçluk Programı ve ORSC’un Takım Koçluğu programları ile birleştiren Zeynep, pozitif dönüşüm yaratırken özdeğerlerini paylaştığı bireylerin potansiyellerini gerçekleştirmelerine destek olmaktadır.

Google’da doğan ve test edilen  nörobilim ve mindfulness temelli Global Duygusal Zeka Programı Search Inside Yourself Leadership Institute’un uluslarrsı sertifikalı eğitmenleri arasında yer alan Zeynep’in hayali Mindful Leadership kavramını kurum kültürüne entegre ederken liderlerin insani yönlerini sürdürerek başarıyı yakalamalarını ve esenliklerini sürdürmelerini sağlamak.

Uluslararası Koçluk Federasyonu Professional Certified Coach – PCC akreditasyonunun yanı sıra Parentology – Pozitif Ebeveynlik, ORSC Fundementals – Takım Koçluğu (Organisational Systems and Relationship  Coaching) Awareness IQ ve Search Inside Yourself sertifikalarına sahiptir.

Zeynep etki alanını sosyal sorumluluk projeleri ile genişletirken arzusu kazanımlarını  öğretmenler ve ebeveynlerle paylaşabilmek. Bu amaçla ICF, Öğretmen Akademizi Vakfı, TEGEV gibi sivil toplum kuruluşları ile çalışmalarını sürdürmektedir.

4 Haftalık Online Program ve 28 Günlük MySiyli Maratonu hakkında merak ettikleriniz için harekete geçin…