Uygulamalı Yönetici Koçluk Diploma Programı

AoEC

ACADEMY OF EXECUTIVE COACHING

Uygulamalı Yönetici Koçluk Diploma Programı

ICF ACSTH, EMCC Practitioner seviyesi, AC ve Middlesex University tarafından akredite bir programdır.

Sizi AoEC ile

“Kendi Koçluk Modelinizi” 

oluşturmaya davet ediyoruz.

İnsanların içindeki cevheri ortaya çıkarmak isteyen bir lider, yönetici veya onları geliştirmek isteyen koç ve koç adayı, eğitmen, danışman, insan kaynakları profesyoneli olabilirsiniz. Deneyimlerinizi, değerlerinizi, felsefenizi de içinde barındıran evrensel koçluk becerileri ile donatılmış size özgü yaklaşımı ortaya koymak istiyor olabilirsiniz. Bunu da kaliteli bir etkileşim içinde olacağınız katılımcı grubuyla yapmanın fırsatını arıyor olabilirsiniz.

Yönetici Koçluğu Yolculuğu

İkişer günlük üç modülden ve sonunda Aktif Koçluk Günü ile 7 sınıf gününü içeren program üç modülden oluşmaktadır.
Modüller arasında katılımcılarımızın çalışmalarını ve öğrenilenleri pekiştirici 15 saat uzaktan öğrenim ile desteklenmektedir.
İstenildiği zaman ulaşılabilen koçluk yetkinlik ve araçlarını içeren 15 saatlik webinarlar da katılımcıları zenginleştirecektir.

1. Modül: Başlangıç – Danışan ile Bağ kurmak

İlk modül

 • koçluğun tanımını yapmak
 • önde gelen koçluk modellerini anlamak
 • danışan, sponsor ve koç arasındaki anlaşma yapabilmek
 • danışanla hedefleri netleştirmek
 • danışanın kendi hedefleri ile organizasyonun hedeflerini hizalandırmasını sağlamak
 • koç olarak varlık göstermek
 • koçluk becerilerini geliştirmek
 • kendi kişisel ve özgün koçluk modellerini oluşturmaya başlamak
 • etik kurallarla profesyonel standartları anlamak
 • koçluk araçlarını kullanmaya başlamak
 • koçlardan bireysel geri bildirim almak

gerekli araç ve uygulamaları içerir.

2. Modül: Geliştirme… Derin farkındalık yaratmak

İkinci modül,

 • kişisel ve profesyonel değişimin doğasını tanımak
 • danışanın tüm dünyasını, gelişim ve duygusal ihtiyaçlarını anlamak
 • koçluk becerilerini geliştirmeye devam etmek
 • yaratıcı koçluk araçlarını uygulamak
 • kendi kişisel ve özgün koçluk modellerini geliştirmeye devam etmek
 • koçluk uygulamasında süpervizyon desteği almak
 • koçluk esnasında dile getirilen ve dile getirilmeyen bilginin farkına varmak
 • sezgiyi ifade etmek ve sezgilerin koçluk üzerindeki etkisinin farkına varmak
 • danışan ve sponsor ile ara dönem değerlendirmeleri yapmak
 • derinlik yaratacak koçluk araçları kullanmak
 • koçlardan bireysel geribildirim almak

için gerekli araç ve uygulamaları içerir.

3. Modül: Tamamlama – Değerlendirme ve Kapanış                      

Üçüncü modül,

 • danışanların,
  • kariyer değişikliği, liderlik diğer çalışanlarla olan zayıf ya da verimsiz iletişimin üstesinden gelmek
  • çeşitliliğin getirdiği zorluklarla başa çıkabilmek
  • organizasyonel değişiminde güçlü kalmak gibi zorluklarını yönetmesini sağlamak için araç ve becerileri kullanmak
 • başlangıçtaki hedeflerle gelinen noktayı değerlendirmek
 • kendi koçluk modelini tasarlamaya devam etmek
 • koçlardan bireysel geribildirim almak

Aktif Koçluk Günü

Bu gün, bilgilerin ve kişisel bilgeliğin sentezlendiği gündür. Katılımcılarımızın kendi özgün koçluk modeli ile ilgili bir sunum yaptıkları, kişisel öğrenme yolculuğu hakkında bir makaleyi sunmuş oldukları, koçluk uygulamalarını canlı olarak yaparak koçlardan geri bildirim almalarını kapsamaktadır.

Program, en emin olduğunuz, koçluğunuzun akıcı ve etkili olmasını sağlayan modelin akredite edilmesi ile sona erer.

Programı tamamlamış olmak için

 • 60 saatlik sınıf ve e-öğrenme eğitim çalışmalarını tamamlamak
 • Ara grup çalışmalarını yapmak
 • Her modül arası koçunuzdan mentorluk almak
 • 3000 kelimelik sizi anlatan makalenizi tamamlamak
 • Aktif Koçluk Gününde koçluk modelinizi sunmak ve koçluk demonuzu yapmak gerekmektedir.

YER

Cemile Sultan Korusu – Kandilli

KOÇLAR

Gamze Acar Bayraktaroğlu
Serkan Özdemir
Müge Suntur

TARİHLER

Programlarımız 2 farklı tarihte açılmaktadır.
Ajandanıza uygun olanı seçebilirsiniz.

Katılımcılarımızın Çalıştıkları Kurumlar

Katılımcılarımızın Görüşleri

Birçok koçluk modelini içinde barındıran ve kendi koçluk modelinizi oluşturmak özgürlüğü tanıyan yaklaşımı harikaydı. AOEC Practitioner Diploma in Executive Coaching Program’ı bana tam olarak aradığımı sundu. Bir çok koçluk modelinin teorilerini, prensiplerini, değerlerini görebileceğim bir helikopetere bindim. Sonrada kendi modelimi yarattım. Uygulama için çok fırsatım oldu. Diğer katılımcılardan öğrendim. Yeni beceriler ve teknikler kazanmanın yanında kendi gelişimim için çok iyi bir fırsat oldu. Kuvvetle tavsiye edilir!

Belgin Ertam / General Electric – HR Director

Çok içerikli ve iyi derlenmiş bir aktarımdı. Güçlü yanlarımızı, değerlerimizi, geçmişimizi ve ilgi alanlarımızı derleyerek kendi özgün modelimizi oluşturmayı sağladı. Çok güçlü ve o kadar da esnek bir program.

Unilever – Director

İlk andan başlayarak, katılımcılarla takım ortamını yaratan, birbirinden öğrenmeyi sağlayan bir yaklaşımdı. Öğrendiğim araçlar kendimi çok iyi ifade etmemi sağladı. Liderler çok destekleyiciydi. Bence katılımcıların kendi rahat ettikleri araç ve teknikleri bulmalarını sağlayan uygulamalar çok VURUCU bir DENEYİMDİ. Bu programı bütün yöneticilere ve koç adaylarına mutlaka tavsiye ederim.

Ahmet Canpolat / Olgun Çelik /CEO

AOEC Practitionar Coaching Program gücünü koçlukla ilgili kritik parçaları çok etkin ve derli toplu bir şekilde aktarması ve hızla uygulamaya teşvik etmesidir. Çok farklı koçluk modelleri gördükten sonra, liderlerin geribildirimleri ile hazmettiğimiz içerik “bunları nasıl kullanacağım?” kaygısı oluşmadan içselleştirmemizi cesaretlendirdi. Her açıdan bu program koçluk becerilerini hızla öğrenmemizi ve uygulamamızı sağladı. Moduller arası liderlerden aldığımız mentorluk desteği de çok kıymetli dokunuşlardı.

Yesim Ustaoglu / Ken Blanchard Trainer

Bu programın temel gücü katılımcıların kendi koçluk modellerini oluşturmalarını sağlamakta yatıyor. Bu kişilerin geçmişini, bugununu, değerlerini, başarı hikayelerini, hedeflerini, prensiplerini entegre etmesini sağlıyor. Bu sayede, son güün katılımcıların içtenliğini, yaratıcılığını ve zenginliğini görebiliyorsunuz. Eğitimin süreci uygulamaları, paylaşımları, geribildirimleri, supervizyonları kapsıyor. Bence, AOEC koçluk programı koçluğu profesyonel olarak yapmak isteyen veya yönetici olarak kullanmak isteyenler için iyi tasarlanmış bir program.

Murat Karakas / PWC Senior Manager

AoEC eğitimi esnasında yaptığımız sayısız koçluk egzersizi sayesinde öğrendiğim bütün koçluk modellerini uygulama fırsatı bulduk. Bu da koçluk becerilerimi inanılmaz geliştirdi. Bu eğitim aynı zamanda kendime, çevreme, yaşamıma ve bireye yönelik farkındalığımı artırarak bana yepyeni kapılar açtı. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

Sevgi Üstündağ / Koç ve Eğitmen

Bu programa katılmadan önce kurumumda koçluk ve mentorluk yapıyordum. AOEC programına katıldığımda yaşadığım farkındalık, aldığım geribildirim, liderlerin her katılımcıları modüller boyunca ve arasındaki takibi, yönlendirmesindeki nokta atışları kısa sürede etkiyi yarattı. Benim gözlerimin açıldığı çok değerli bir deneyim oldu. Şimdi elimde dolu bir araç seti ve kendimi rahatlıkla koç olarak ortaya koyabildiğim bir modelim var.

Ahmet Altılar / Deutsche Bank – Direktor

AoEC Practitioner Training Program becerilerimi geliştirmek için harika bir fırsattı. Kurumumda yöneticilerimize ve yönetici adaylarımıza nasıl geliştirebileceğim konusunda çok güçlü bir bakış açısı verdi. Metodolojinin özgür bırakması, kendi tarzımı oluşturmamı sağladı. Bütün liderler çok destekleyici, ilham verici, yaratıcı, enerjik ve deneyimli uzman liderlerdi. Bize yol boyunca deneyim, bilgi ve vizyonlarını aktarmakta çok cömert davrandılar.

Uygar Umar / Turkcell

“Kendi koçluk tarzını yarat” işte bu cümleydi AoEC’yi tercih etmemin sebebi… Kendi koçluk sürecimi oluşturmam için bana alan yaratması. Kalıpların dışına çıkıp, sınırlar olmadan özgürce kendinizi yansıtabileceğiniz bir koçluk modeli yaratmak ve bunu sizden destek isteyenlerle paylaşmanız.Bundan daha güzel ne olabilir ki? Bunun dışında programın fark yarattığı ikinci konu ise öğrenme sürecinin zamana gerçek anlamda yayılması ve farklı gelişim araçları ile öğrenmenin tamamlanması. Almış olduğumuz eğitim 6 gün ile sınırlı kalmadı, sevgili koçlarımız Gamze, Rıza, Serkan ve Müge’nin deneyimlerinden, katılımcılar olarak birbirimizin deneyimlerinden o kadar fazla öğrenip uygulama şansımız oldu ki ilk günden bugüne baktığımda hepimizdeki değişim ve gelişim göz ardı edilemeyecek derecede.

Gezin Cankat / Vodafone

İyi tasarlanmış bir program. Gerçek hikayelerle uygulamalar, katılımcıların zenginliği ve kalitesi, eğitimin içeriği ve aktarılışı çok başarılıydı. Kısa zamanda bu kadar derin nufus eden beceriler, liderlerin deneyimleri, geri bildirimelerinin başarısı beni en çok etkileyen diğer unsurlar. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Esra Barutcuoglu / Natixis Bank – Manager

Kendi modelini oluşturma anlamında yapılan çalışma surecinde, aslında kendi bugün olduğun yerin fotoğrafını çekiyorsun ve nereye gitmek istiyorsan onu nasıl başaracağına dair ipuçlarını alıyorsun. Farklı disiplinlere kuşbakışı bakıp ilgini çeken yakın hissettiklerini istediğin şekilde harmanlamana yardımcı olan esnek, yaratıcılığı ve pratikliği destekleyen bir program. Süreçte verilen mentor koçluk da programı zenginleştiriyor.

Zeynep Baler / HP

AoEC İstanbul programı kaliteli profesyonelleri ve farklı ekollerden katılımcıları bir araya getirmekte çok başarılı bir program. Destekleyici öğrenme yöntemleri ve deneyimli koçlar sayesinde, kendi zenginliğinizi görmenizi ve bunu takdir etmenizi sağlayan, deneyimsel ve akademik içeriği bir araya getirmiş olan bir program.

Doçent Dr. Zeynep Özsoy / İstanbul Bilgi Üniversitesi

Koçluk yolculuğunu kendine hedef seçmiş olanlara içtenlikle önerebileceğim bir program. Ben AoEC ekibiyle profesyonelce tasarlanmış ancak amatör ruhla gerçekleştirilen çok doyurucu bir süreç yaşadım. Bu programdan donanımlı ve bu mesleğe gönül veren nice koçlar çıkacağına eminim.

Nil Ekinci / Hafele

AOEC’den aldığım bu eğitim kendime verdiğim bir hediye.. Meslek olarak Psikoloji okudum, farklı kişisel gelişim programlarına ve liderlik gelişim programlarına katıldım. Tercih ve stilleri belirleyen farklı envanterler doldurdum. Değerlendirme merkezlerine katıldım.360 derece değerlendirmelere girdim. Çok feedback aldım ve verdim. Kişileri yönetim, liderlik tarzım değerlendirildi. Özel hayatımda inişler, çıkışlar, kayıplar ve öğretici deneyimlerim oldu. Tüm bunlara rağmen hayatım boyunca bu eğitimdeki kadar yoğun yansıma (reflection) yapmadım. Üstüne üstlük neredeyse günlük hayatın içinde otomatik yansıma (reflection) yapar oldum. Bu eğitim bu mesleği doğru yapmanın temel noktalarını öğrettiği kadar kendimi daha iyi tanımak ve daha fazla sevmek için, olan bitenin bendeki etkilerinin neler olduğunu kendime hatırlatmak için sebep oldu. Hayatın belki de en değerli ve verimli dönemi olan 40 yaş için verilebilecek en doğru kararı verip bu eğitimden geçtim. Eğitimin yapısı, demolar, tutorial ve grup çalışmaları hepsinin bir bütün olarak değer kattığını gözlemledim. Değerlendirme günü hazırlığı ise unutulmayacak bir kapanış süreci ve oldukça öğretici oldu. Eğitmenlerin deneyimleri çok önemli ve koçluk mesleğine olan katkılarını biliyorum. Bana ve AoEC 4.gruptaki herkese değerli katkıları ve dostlukları için öncelikle Gamze, Rıza, Müge ve Serkan’a yakınlık ve destekleri için sonsuz teşekkürlerimle.. Gelecekte de ile işbirliği içinde olmayı arzu ediyorum.

Başak Köktürk / Watsons

AoEC Practitioner Diploma in Executive Coaching eğitimi çok iyi tasarlanmış bir koçluk eğitim programı… Katılımcıyı öğrenme yolculuğunda gerçekten aktif, verimli ve özgün olmaya teşvik eden, ciddi, bilgi zenginliği olan, eğitmenlerin ve katılımcıların bilgi/deneyim zenginliği ile de çok daha güçlenen, profesyonel kariyerimde önemli kilometre taşı olarak işaretleyeceğim bir dönem ve gelişim deneyimi oldu benim için…

Tuğçe Kaya Balaman / Roketsan

Içerik, kurgu, eğitmenlerin sunumu, gelişimimizin takibi açısından çok profesyonel bir program.Bizzat kendi koçluk modelimi oluşturma yolculuğumun bende yarattığı farkındalıklar ise en büyük kazanımım. Eğitmenler tarafından bizlere koçluk becerilerini kazandırana kadar koyulan emek hepimizi odakta tuttu. Katılımcıların da özenle seçilmiş olması yolculuğun kalitesini çok etkiliyor.Bütün yöneticilere ve koç adaylarına tavsiye ederim. Tesekkürler.

Salih Ertör / Mercedes

Düşünme, dinleme, anlama ve değiştirmek için harakete geçmenin interaktif olarak öğretildiği harika bir eğitim ortamıydı. Çok şey öğrendim çok keyif aldım. Eğitmen ve katılımcılara sonsuz teşekkürler !

Yaşar H. Şan / Danışman