Zeynep YETKİN YILMAZ

[cs_responsive_image size=”full” image=”7962″ alignment=”alignleft”]

ZEYNEP YETKİN YILMAZ, Uluslararası Kocluk Federasyonu (ICF) tarafından uzmanlığı akredite edilmiş, 1.000 saatten fazla deneyimli bir profesyonel koç (Professional Certified Coach – PCC), Google’da doğan Nörobilim ve Mindfulness Temelli Duygusal Zeka Programı Search Inside Yourself Liderlik Enstitüsü’nün Türkiye’deki sayılı akredite eğitmenlerindendir.

Zeynep’in tutkusu, liderlik deneyimini profesyonel koçluk ve mindful liderlik araçları ile harmanlayarak danışanlarının yaşam kalitelerini artırırken içlerindeki en iyiye ulaşabilmelerini sağlamak.

Eş kurucusu olduğu Limitsiz Koçluk’ta, kurumsal hayattaki 14 yıllık yönetsel deneyimini Coaches Training Institute’un Uluslararası Koçluk Programı, Organizasyonel Sistem ve İlişki Koçluğu (ORSC) programları ile harmanlayan Zeynep, mindfulness, koçluk ve pozitif psikoloji araçları ile bireylerin ve takımların pozitif dönüşümünü sağlamaktadır.

Search Inside Yourself Leadership Institute’un global sertifikalı eğitmenleri arasında yer alan Zeynep’in hayali mindfull liderlik kavramını kurumsal habitata entegre ederken liderlerin insani yönlerini sürdürerek başarıyı yakalamalarını ve esenliklerini sürdürmelerini sağlamak.

İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden derece ile mezun olduktan sonra kariyerine Garanti Bankası’nda Management Trainee olarak başlayan Zeynep, yirmi yılı aşkın iş deneyiminin ilk yarısında lokal ve global bankalarda kurumsal bankacılık ve proje finansmanı alanında yönetici olarak deneyim kazanmıştır.

Kendini keşfederek dönüşmekten keyif alan Zeynep 2012 yılında Coaches Training Institute’da koçluk programına katılarak Profesyonel Koçluk ve Eğitmenlik kariyerine adım atmıştır.

Sürekli öğrenmeyi hayat felsefesi olarak kabul etmesinin yanında koçluğa olan tutkusu  nedeniyle, derece ile mezun olduğu Uluslararacı Finans alanındaki MBA programı, Uluslararası Koçluk Federasyonu Professional Certified Coach – PCC akreditasyonunun yanı sıra Parentology – Pozitif Ebeveynlik, ORSC Fundementals – Takım Koçluğu (Organisational Systems and Relationship  Coaching), Awareness IQ, Kalp Yolu ve Search Inside Yourself sertifikalarına sahiptir.

Zeynep, profesyonellere sağladığı hizmetleri, yaşam amacı kapsamında anlam bulduğu ve keyif aldığı iki program olan ‘Önce Sen İyi Ol’ Anneler için Mindfulness ve ‘Çocuğunu Yıldızından Tanı’ Programları ile çeşitlenmektedir.

Yaşam deneyimi ve kazanımlarını özellikle ebeveynler, öğretmenler ve öğrencilerle paylaşmanın toplumu büyüteceğine inancı kapsamında ICF – Uluslararası Koçluk Federasyonu, EMCC – Avrupa Koçluk ve Mentorluk Birliği, Kurumsal Esenlik Platformu, Öğretmen Akademisi Vakfı, WTech – Teknolojide Kadın Platformu ve TEGEV gibi sivil toplum kuruluşları ile sosyal sorumluluk çalışmalarını sürdürmektedir.

Kurumsal hayattaki deneyimini reel sektöre taşımak amacı ile Creo Yönetim Danışmanlık’ta kurucu ortak olarak rol alarak firmalara Proje Yönetimi hizmeti vermiştir. Kurumların Avrupa Birliği ve Tübitak Ar-Ge fonlarından faydalanmaları ve üniversite-sanayi iş birlikleri kurarak inovasyon yeteneklerini geliştirmelerine katkı sağladı.

 

Halihazırda kurucusu olduğu Limitsiz Koçluk bünyesinde ve serbest olarak görev aldığı projelerde Liderlik ve Esenlik Programları tasarımı, takibinde eğitimlerini gerçekleştirmekte ve gerek kariyer gerek takım koçluğu çalışmalarını sürdürürken bir kadın girişimci olarak iş yaşamına dönen annelere Mindfulness araçları ile destek vermektedir.

Çünkü mucize, enerjinizi korkularınıza değil, rüyalarınıza verdiğiniz zaman başlar…