Emi Nevora

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından akredite edilen, ACC (Associate Certified Coach) ünvanlı profesyonel koç ve eğitmendir. Koçluk yolculuğuna CTI (The Coaches Training Institute) koçluk okulunun Co-active koçluk eğitimi ile başlamış, hemen ardından yine CTI’ın uluslararası sertifikasyon programını tamamlayarak CPCC (Certified Professional Co-Active Coach) ünvanını almaya hak kazanmıştır.

Paul Ekman International’in (PEI) “Emotional Skills and Competencies” (ESaC) ve “Evaluating Truthfulness and Credibility” (ETaC) programlarını bitirerek sözlü ve sözlü olmayan iletişim dili ile mikro yüz ifadelerinin yanı sıra; vücut dili, ses, sözel tarz ve konuşulanlar diye adlandırılan dört önemli iletişim kanalı konusunda da uzmanlaşmıştır.

Yaklaşık 1 yıl süren, CTI’ın “Co-Active Leadership” programını Barselona’da 2015 yılında tamamlayarak; kişisel sınırların ortadan kaldırıldığı, potansiyelin tamamen açığa çıkarıldığı, kişinin
kendine has liderlik stilinin ortaya çıkarıldığı, yaratıcılık odaklı liderlik anlayışı konusunda yurtiçi ve yurtdışında çalışmalarda bulunmuştur.

Takım koçluğu alanındaki birikimlerini derinleştirebilmek için CTI’ın Takım Koçluğu modeli olan ORSC (Organization and Relationship Systems Coaching) programını tamamlamıştır. Ayrıca Academy of Executive Coaching (AOEC)’in Sistemik Koçluk eğitimi programını tamamlayarak sistemik bakış açısıyla takımların etkinliklerini artırmaları konusunda uzmanlaşmıştır.

Sabancı Üniversitesi’nin Novancia Business School ve Universium Global ortaklığı ile gerçekleştirdiği “Y Kuşağının Yetkinlik Gelişimi ve Sosyal Medyada Kişisel Markasını Oluşturması“ isimli Avrupa Birliği projesinde gerçekleştirdiği eş-liderliğin yanı sıra AIESEC yönetiminde bulunan öğrenciler için yürütülen “Liderlik Eğitimi Projesi” kapsamında eş-eğitmenlik yapmıştır. Düşler Akademisi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Koruncuk Vakfı gibi kuruluşlarla gönüllülük esasına dayalı projelerde yer almıştır.

İzmir doğumlu olan Emi, üniversiteyi de yine bu şehirde, Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi, İngilizce İktisat bölümünde okuduktan sonra “Audit” mesleğinin peşinden gitmiş ve mezun olur olmaz “PricewaterhouseCoopers”’ta çalışmaya başlamıştır. 5 yıl süren bu yoğun ve dinamik iş hayatının ardından kariyerine 2010 yılında Türkiye ofisini kuran “The Boston Consulting Group”un açılış kadrosunda devam etmiş ve 5 yılı aşkın süreyle Finans Müdürü görevini üstlenmiştir. Bu süreç boyunca olmayandan yaratmak, üretmek, ileriye taşımak, ekip olmak, büyümek, gelişmek ve geliştirmek Emi için en önemli değerler olmuştur.

2012 yılında Boğaziçi Üniversite’sinde Executive MBA yaparken Emi’nin yolu koçluk mesleği ile kesişmiştir. Uzun bir süre Finans Müdürü görevi ile koçluk mesleğini aynı anda gerçekleştiren Emi, 2015 yılı içerisinde rotasını finans alanından tamamen koçluk ve eğitim alanına çevirmiş; yurt içi ve yurtdışında eğitim, atölye çalışmaları ve koçluk görüşmelerine odaklanmıştır.

10 yılın üzerindeki kurumsal iş hayatı tecrübesi sırasında ortak değerlere sahip takımlar yaratabilmeye ve takım içinde etkin iletişim kurabilmeye odaklanan Emi; bu alandaki deneyimi ve farklı dinamikleri anlamaya dair olan perspektifi ile, hem koçluk hem de eğitim alanında yöneticilere yaratıcılık odaklı bir yaklaşım sunabilmektedir.

Emi, ICF (International Coaching Federation) Global, ICF Türkiye ve EMCC (European Mentoring and Couching Council) üyesidir.