Emi NEVARO

[cs_responsive_image size=”full” image=”6728″ alignment=”alignleft”]

Emi Nevaro, Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olduktan sonra kariyerine PricewaterhouseCoopers Denetim departmanında başlamış, ardından The Boston Consulting Group Türkiye’yi kuran ekipte Finans Müdürü olarak görev almıştır. Boğaziçi Üniversitesi Executive MBA yüksek lisans programını 2012’de tamamladıktan sonra hayatında birşeylerin değişmeye başladığını farketmiş ve “Yaratıcı Yıkım Teorisi”nin kendini gerçekleştirmesine izin vermiştir.

Koçluk yolculuğuna CTI’ın Co-active koçluk eğitimi ile başlamış, ardından uluslararası sertifikasyon programını tamamlayarak CPCC ünvanı ile ICF tarafından akredite edilen ACC ünvanını almaya hak kazanmıştır. Yaklaşık 1 yıl süren “Co-Active Leadership” programını Barselona’da tamamladıktan sonra sistem yaklaşımı alanındaki birikimlerini derinleştirebilmek için CRR’ın Organizasyon ve İlişki Sistemleri Koçluğu modeli olan ORSC programını ve AOEC’nin Sistemik Takım Koçluğu eğitimini tamamlamıştır. Paul Ekman International’in (PEI) “Emotional Skills and Competencies” (ESaC) ve “Evaluating Truthfulness and Credibility” (ETaC) programlarını bitirerek sözlü ve sözlü olmayan iletişim dili konusunda da uzmanlaşmıştır

 

15 yılı aşkın kurumsal çalışma hayatında; yerel ve global çok sayıda sistem & süreç tasarımı, uyum ve finansal verimlilik projesi tasarlamış ve aktif rol oynamıştır. Yolculuğunun bugünkü kısmında ise kurumlar için gelişim ve dönüşüm odaklı liderlik programları ve ortak değerlere sahip güçlü takımlar yaratabilmeyi hedefleyen projeler tasarlayıp hayata geçirmektedir. Bunun yanı sıra, eğitim kurumları, üniversiteler ve sosyal kuruluşlarla yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda eğitim programı ve atölye çalışmasında yer almaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi LITE yüksek lisans programında «The Inner Change» adlı dersi vermektedir. Ayrıca Sabancı Üniversitesi işbirliğinde “Y Kuşağının Yetkinlik Gelişimi ve Sosyal Medyada Kişisel Markasını Oluşturması“ isimli Avrupa Birliği projesinin eş-liderlerindendir.

 

Düşler Akademisi, ÇYDD, Koruncuk Vakfı gibi kuruluşlarla işbirliği içerisinde gönüllü projelerde aktif rol almaktadır.