Emi Nevora

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından akredite edilen, ACC (Associate Certified Coach) ünvanlı profesyonel koç ve eğitmendir. Koçluk yolculuğuna CTI (The Coaches Training Institute) koçluk okulunun Co-active koçluk eğitimi ile başlayıp hemen ardından yine CTI’ın uluslararası sertifikasyon programını tamamlayarak CPCC (Certified Professional Co-Active Coach) ünvanını almıştır.

Paul Ekman International’in “Emotional Skills and Competencies” ve “Evaluating Truthfulness and Credibility” programlarını bitirerek sözlü ve sözlü olmayan iletişim dili ile mikro yüz ifadelerinin yanı sıra; vücut dili, ses, sözel tarz ve konuşulanlar diye adlandırılan dört önemli iletişim kanalı konusunda da uzmanlaşmıştır. Yaklaşık 1 yıl süren CTI’ın “Co-Active Leadership” programını Barselona’da 2015 yılında tamamlayarak; kişisel sınırların ortadan kaldırıldığı, potansiyelin tamamen açığa çıkarıldığı, geleneksel liderlik anlayışının ötesinde, kendine has liderlik stilinin ortaya çıkarıldığı, yaratıcılık odaklı liderlik anlayışı konusunda yurtiçi ve yurtdışında çalışmalarda bulunmuştur.

İlişki ve takım koçluğu alanındaki birikimlerini derinleştirebilmek için halihazırda CTI’ın Takım Koçluğu modeli olan ORSC (Organization and Relationship Systems Coaching) programına devam etmektedir.  Ayrıca Academy of Executive Coaching (AOEC)’in Sistemik Takım Koçluğu eğitimi programını tamamlamıştır.

AIESEC yönetiminde bulunan öğrenciler için yürütülen “Liderlik Eğitimi Projesi” kapsamında gerçekleştirdiği eş-eğitmenliğin yanı sıra Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Koruncuk Vakfı gibi kuruluşlarla gönüllülük esasına dayalı projelerde yer almıştır.

İzmir doğumlu olan Emi, üniversiteyi de yine bu şehirde, Dokuz Eylül İşletme Fakültesi, İngilizce İktisat bölümünde okuduktan sonra üniversite 2. sınıftayken tanıştığı “Audit” mesleğinin peşinden gitmiş ve mezun olur olmaz  “PricewaterhouseCoopers”’ta çalışmaya başlamıştır. 5 yıl süren bu yoğun ve dinamik iş hayatında Emi’yi çeken, bitmek bilmez öğrenme aşkı ve sürekli keşfetmek olmuştur. Her yapının kendine özel işleyişine, her ekibin kendine has ruhuna tanık olmak, ışık tutmak, yol göstermek, “bir” olmak, öğrenmek, daha da öğrenmek Emi için hep eşsiz olmuştur.

2010 yılında Emi için artık adı “The Boston Consulting Group” olan yeni bir patikaya girme vakti gelmiştir. Yeni kurulan bu şirkette 5 yıl süreyle Finans Müdürü görevini üstlenen Emi için olmayandan yaratmak, üretmek, ileriye taşımak, ekip olmak, büyümek, gelişmek ve geliştirmek en önemli değerler olmuştur.

Bu esnada Boğaziçi Üniversite’sinde Executive MBA yapma kararı alarak 11 ay boyunca gündüzleri finans müdürlüğü, geceleri de öğrencilik yapmıştır. Bu eğlenceli ve oldukça yorucu dönem içerisinde yolu koçluk mesleği ile kesişen Emi, uzun bir süre Finans Müdürlüğü görevi ile koçluk mesleğini aynı anda gerçekleştirdikten sonra 2015 yılı içerisinde çok sevdiği “The Boston Consulting Group” ile vedalaşarak rotasını finans alanından tamamen koçluk ve eğitim alanına çevirmiş; yurt içi ve yurtdışında eğitim, atölye çalışmaları ve koçluk görüşmelerine odaklanmıştır.

10 yılın üzerindeki kurumsal iş hayatı tecrübesi sırasında ortak değerlere sahip takımlar yaratabilmeye ve takım içinde etkin iletişim kurabilmeye odaklanan Emi; bu alandaki deneyimi ve farklı dinamikleri anlamaya dair olan perspektifi ile, hem koçluk hem de eğitim alanında yöneticilere yaratıcılık odaklı bir yaklaşım sunabilmektedir.

Emi, ICF (International Coaching Federation) Global, ICF Türkiye ve EMCC (European Mentoring and Couching Council) üyesidir.