Dr. Laura DELIZONNA

[cs_responsive_image size=”full” image=”6953″ alignment=”alignleft”]

Laura, insanların iş ve özel hayatlarında zorluklarla başa çıkmasını sağlayan bir uzmandır. Stanford Universitesinde eğitmenliği, araştırmacılığı ve koçluğu, derin bilgi birikimini uyguşamalı metotlarla özgün biçimde ortaya koymasını sağlar. Kalıcı çözümler için karmaşık kavramları, basit uygulamalara indirerek, katılımcılarına rehberlik yapması en çok alkışlanan özelliklerindendir. Laura’nın çalıştayları, yaşamı değiştiren deneyimler olarak tanımlanır. İçtenliği, espri yeteneği, özgünlüğü, tutkusu, şevki katılımcıların bağlılığını artıran güçlü yanlarıdır.

Laura, Wisdom Labs ile ortaklığı bulunan, Choosing Happiness kurumunun Laura is Öğrenmeden Sorumlu Üst Düzey Yöneticisidir. (Chief Learning Officer). Bunun yanında Google’da yaratılan, Search Inside Yourself programının kıdemli beş eğitmeninden biridir.

Mindfulness, Thrive, Mindful Leaders ve Enhancing Emotional Intelligence olarak dört kitaba eş-yazarlık yapmıştır.

Derin farkındalık konusunda doktora araştırmasını Harvard University’inde yapmış, Profesörlüğünü ise Boston University, Psikoloji Bölümünden almıştır. 2002 yılından bu yana da Stanford University kadrosundadır.

Laura, Google, Hewlett-Packard, DES Architects, The Packard Foundation, LinkedIn, Genentech, Plantronics, Georgetown University, The Commonwealth Club gibi kurumlarda eğitimler vermektedir. Çalışmalarını Dünya çapında sürdürmektedir. İsviçre, Danimarka, Güney Afrika, Hindistan ve Vietnam gibi farklı ülkelerde uluslararası konuşmacı olarak bulunmuştur.