Ahmet ALTILAR

[cs_responsive_image size=”full” image=”6652″ alignment=”alignleft”]

1970 yılında Istanbul’da doğdu. Orta ve lise öğrenimini 1988 yılında Kadıköy Anadolu Lisesin’de tamamladıktan sonra, University of Wisconsin-Stevens Point’den Business Administration ve Computer Sience fakültelerinden çift diploma ile Bachelor of Science lisansını aldı.  Yüksek öğretimine Purdue University, Krannert School of Business’da devam eden Ahmet, 1995 yılında Master of Science in Industrial Administration derecesini aldı.

Kariyerine Electronic Data Sytems’da Project Specialist olarak başladı.  Müşteri ilişkilerinde ki başarısından dolayı kısa zamanda Account Managment Support gurubuna katıldı. 1998 yılında EDS’in Financial Markets gurubunda çalışmaya başladı.  Bu bölümde EDS’in müşterilerinden Electronic Broking Services (EBS) için New York ve Londra bazlı projelerinin hayata geçirilmesinde sporumlu proje müdürü oldu.  1999 yılında ayni müşterininin New York operasyonlarından sorumlu Account manager olarak görevini sürdürdü.

Temmuz 2000 yılında Morgan Stanley’de Network Deployment takımında project müdürü olarak çalişmaya başladı.  2003 yılına kadar bu takımda Client Connections, Market Data, LAN ve WAN projelerinin hayata geçirilmesini yönetti.  2003-2007 yılları arasında Fixed Income Support bölümüne geçerek, sırası ile Fixed Income ve FX gruplarının alt yapı projelerini yönettikten sonra, Investment Management gurubunun Production Support gurubunu kurup yönetti.  Bu zaman zarfında Morgan Stanley bünyesinde IT Leadership Programına seçildi.  New York University, E-Business Development programını da bu yıllar arasında tamamladı.

Ocak 2007 yılında Morgan Stanley Türkiye ofisinin açılması ile bu ofise IT Direkör’ü olarak atandı ve Türkiye’ye kesin dönüş yaptı.  2009 yılına kadar sürdürdüğü bu görevden sonra Deutche Bank A.Ş.’ye Chief Technical Officer olarak geçti.  Bu görevi dahilinde Fransa, Türkiye, İsrail, Yünanistan ve Malta IT operasyonlarından  sorumlu olduktan sonra, Deutsche Bank’ın yeni yapılanmasıyla beraber EMEA gurubunda değişik görevler alarak End User Branch Servis bölümünün Project Management gurubunu kurdu. Şu anda küresel olarak Deutsche Bank’ın şube lokasyonlarının, şirketin yeni 2020 strajesi altında, bilgi işlem açısından Risk ve Regulation uyumluluklarından sorumlu yöneticisi olarak görevini sürdürmektedir.

Hem Morgan Stanley’de hem de Deutsche Bank’da mentoring ve coaching üzerine sayısız çalışmalarda bulunda ve en son olarak Promotion Boot Camp adı altında geleceğin yöneticilerinin yetiştirilmeleri için oluşturulan kurulda yer aldı.  Şu anda aktif olarak hem Türkiye hem de EMEA için de ki ülkelerde coaching ve mentoring vermektedir.

2014 Ocak ayında İngiltere’nin en büyük koçluk okullarından Academy of Executive Coaching’den Practitioner Coach sertifikasını almıştır. Bunun yanında Gurup Koçluğu ve Fasitilasyon eğitimleri görmüştür.  Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümün de misafir öğretim görevlisi olarak ders vermiştir.

Ahmet Altılar, University of Wisconsin Alumnia, Purdue University Krannert School of Business Alumnia, EMCC European Mentoring and Coaching Council üyesidir.